Selce 2017.
DUBRAVKA KOCANJER / datum: 4. 9. 2017. 14:56

Kroz divno druženje i igru prošla su 4 dana naše Škole plivanja u Selcu. Bilo nam je jako lijepo, kao i uvijek u našem Hostelu Karlovac. Šetali smo, plivali, plesali i upoznali Akvarij sa morskim životinjama u Crikvenici. Veselimo se idućoj Školi plivanja.

[OPŠIRNIJE]

Škola plivanja "Selce"

U našem Centru se svake godine provodi škola plivanja u Selcu. Tridesetak učenika neplivača, ali i plivača koji trebaju usavršiti tehniku, krajem kolovoza odlazi u Hostel Karlovac u Selce i 4 dana provode vrijeme u zabavi, druženju, plesu, kupanju i učenju plivanja.  Također se planraju i izleti, razgledavanja i posjeti kulturnim i poučnim manifestacijama i ustanovama.

Škola plivanja pruža učenicima mogućnost da nauče plivati, ali i mogućnost da se osamostale i socijaliziraju. Zato zahvaljujemo Gradu Karlovcu uz čiju pomoć možemo ostvariti ovaj višestruko vrijedan projekt.

Projekt „Škola plivanja“

Šk. god. 2014./2015.

Projekt „Škola plivanja“ započeo je s realizacijom početkom drugog polugodišta školske godine 2014./2015. na bazenu u vlasništvu poduzeća „MV Trend“ iz Karlovca uz donacijsku financijsku potporu. Trajao je do kraja polugodišta.  Voditelji projekta su bili Dario Cedilak, prof. kineziologije i Dubravka Lenuzzi prof. defektolog. Projektom je bilo obuhvaćeno 30-ak učenika našeg Centra.

Program se više bazirao na elemente privikavanja na vodu nego na usavršavanje same tehnike plivanja što je proizlazilo iz stvarnih potreba učenika Centra. Zaključak voditelja je da je navedeni projekt pokazao višestruke koristi u smislu osamostaljivanja polaznika Centra, socijalizacije i samog privikavanja na vodu, što se najbolje vidjelo u Školi plivanja u Selcu početkom 9. mjeseca gdje su djeca koja su polazila Školu plivanja na bazenu bila upoznata i naviknuta na vodu i fizikalne zakonitosti koje djeluju u vodi.

Dario Cedilak, prof. kineziologije