« Svibanj 2024 »

Ukupno: 120179

O projektu
Moja kreativna i zabavna učionica je eTwinning projekt  u okviru kojega će učitelji prikazati na koji način u svom razredu motiviraju učenike. Kroz različite aktivnosti učitelji će stvarati okružje koje poticajno djeluje na učenike, podržava ih, potiče na istraživanje i motivira za rad.
Učenici će na poticaj svojih učitelja izrađivati kreativne materijale i pokazati spremnost fleksiblinog kombiniranja različitih ideja i pristupa radu.
Autorice projekta su Marina Arambašić ( OŠ Ladmirevci) i Ivana Rendulić (OŠ Lipovac).
U projektu sudjeluje 112 razreda iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Poljske, Srbije i Turske, a među njima je i 5. razred Centra za odgoj i obrazovanje djece i mladeži iz Karlovca.

Ciljevi projekta
Raznim aktivnostima poticati ugodnu i opuštenu atmosferu u razredu koja će biti stalan poticaj učenicima.
Odabranim kreativnim aktivnostima pridonositi izgradnji samopouzadanja učenika, pozitivnoj razrednoj atmosferi i pripadnosti skupini.

Razvijati spontano i kreativno izražavanje misli i osjećaja pri učenju i rješavanju problema.

Integracija u Školski kurikulum
Projekt je integriran u  Školski kurikulum i Godišnji izvedbeni kurikulum 5. razreda gdje su osmišljene i isplanirane aktivnosti.

Radni postupak
Projekt započinje 1. 9. 2021. i završava u lipnju 2022. godine.

1. Projektni partneri će odabrati najmanje pet aktivnosti i organizirati njihovo provođenje u dogovoru s učenicima.

2. Svoj rad prezentirati kroz neke od predloženih tema:

• Vrata, prozori i tematsko uređenje moje učionice
  • Razredni panoi
  • Kreativne igrolike aktivnosti
  • Kreativno - digitalno - zabavno
  • STEMajmo od malena
  • Od krpice do lutkice
  • Domaćinstvo
  • Zeleni kutak
  • Origami izazov

3. Odabrati tematske dane koji doprinose pozitivnoj atmosferi u vašem razredu te prezentirati odrađene aktivnosti. Učitelji  samostalno biraju tematske dane. Mi smo odabrali: Dan točke, Dan​ ljubaznosti, Dan mentalnog zdravlja, Dan sigurnijeg  interneta….

4. Ostvariti suradnju s projektnim partnerima

​   5. Upoznati učenike temom Sigurnost na internetu

6. Svoj rad objavljivati na web stranicama i/ili društvenim mrežama te predstaviti ostalim partnerima na Twinspaceu i/ili na Facebook stranici projekta

7. Evaluacija projekta

8. Diseminacija projektnih aktivnosti

Aktivnosti provedene u sklopu ovog projekta možete pratiti na razrednoj web stranici 5. razreda na slijedećeoj poveznici Kreativna i zabavna učionica 5. razreda.