« Prosinac 2020 »

Zajednički hod u radosti života

SURADNJA UČENIKA CENTRA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE DJECE I MLADEŽI KARLOVAC I UČENIKA GIMNAZIJE KARLOVAC

Suradnja je planirana kroz druženje i zajedničko sudjelovanje polaznika posebnog programa za stjecanje kompetencija u aktivnostima svakodnevnog života i rada uz individualizirane postupke u Centru i učenika Gimnazije u aktivnostima tijekom cijele školske godine jednom tjedno, većinom u učionici u raznim radionicama :

1. radnim  ( izradba ukrasnih predmeta-razrednih prigodno vezano uz blagdane i  osobnog nakita ),
  2. glazbenim radionicama (obilježavanje rođendana i blagdana),
  3. dramskim  (zajedničko sudjelovanje u scenskim igrama),
  4. skupno igranje igara s pravilima (memory, puzzle, domino),
  5. na izvanučioničkim satovima u prirodnom okruženju i na javnim mjestima ( trgovine , šetnje, sportske aktivnosti).

U sklopu suradnje s karlovačkom Gimnazijom nastavljamo i projekte: „ Učimo engleski“ i „ Učimo Informatiku“, u kojima sudjeluju učenici osnovne i srednje škole Centra. Učenici iz Gimnazije pod vodstvom pedagoginje Vlaste Hrvat dolaze nam u goste svake srijede i četvrtka na održavanje radionica. Učenici našeg Centra s velikim oduševljenjem učestvuju u tim radionicama.

Kroz navedenu suradnju očekivano je ostvarenje određenih postignuća : razvoj mišljenja, osjećaja,  interesa i vještina radi uočavanja i razvoja vlastitog identiteta i samostalnosti , razvijanje spoznaje koja uključuje mogućnost prosuđivanja, odlučivanja i uspoređivanja što omogućuje pojedincu da se ponaša u društvu socijalno prihvatljivo , poticanje pozitivne i kreativne međusobne komunikacije sa vršnjacima iz šire sredine, poticanje kreativnog izražavanja, razvoj stvaranja međusobnog povjerenja, razvijanje osobne procjene vlastitih postupaka i odnosa sa drugim osobama, informatičko opismenjavanje i usvajanje osnova engleskog jezika.

Nositelji aktivnosti su  : Vlasta Hrvat, pedagoginja Gimnazije Karlovac, Svijetlana Vuljanić, prof. , Vladimir Martišković prof. , Nikola Holod prof. , učenici Centra, učenici Gimnazije.