« Travanj 2024 »

Soft Skills for Strong Teachers
Autor: Dubravka Kocanjer, 15. 9. 2018.

Soft Skills for Strong Teachers - Firenca 2018.g. by Slidely Slideshow

U novu školsku godinu Centar za odgoj i obrazovanje djece i mladeži iz Karlovca ušao je obogaćen novim iskustvima, znanjima i vještinama stečenim zahvaljujući Erasmus+ programu kojeg smo počeli provoditi.

Odobreni Erasmus+ projekt „Inkluzija 21.stoljeća traži nova znanja„ počeo je strukturnim tečajem „Soft Skills for Strong Teachers“ koji se održao od 27. kolovoza do 01.rujna 2018.godine u Firenci (Italija). Edukacijski rehabilitator prof. Andreja Lekić pohađala je prvu edukaciju od planiranih 9 koje će se provesti u ovoj školskoj godini.

U skladu s Europskim razvojnim planom Centra provedena je i ova prva edukacija. „Soft Skills for Strong Teachers“  je edukacija koja je usmjerena na povećanje kompetencija polaznika za timski rad te poboljšanje procesa učenja dobrom interpersonalnom komunikacijom. Čak i ako su tehničke vještine i akademska znanja dovedene do savršenstva, suptilne komunikacijske vještine su one koje čine razliku. Edukacija uključuje inovativne metode koje pripremaju učenike za stjecanje važnih vještina te metode kojima se poboljšava razvoj kreativnosti kod učenika i osigurava alate za rješavanje konflikta. Implementacijom novo stečenog znanja unaprijedit će se školski kurikulum te povećati uporaba novih metoda rada s ciljem poboljšanja poučavanja učenika s teškoćama u razvoju.

Sudjelovanjem u ovom projektu i u ovoj edukaciji ostvarili smo međunarodnu suradnju, povećali multikulturalnu osviještenost te poboljšali jezične kompetencije (edukacija se održavala na engleskom jeziku) koje ćemo u narednim edukacijama dodatno unaprijediti.

Andreja Lekić, profesor defektolog