Humanitarni odmor za učenike Centra
Autor: Dubravka Kocanjer, 15. 5. 2017.

Valamar Riviera prva je kompanija nagrađena s Ponosom Hrvatske - prestižnom nagradom za humanitarna djela čije dobitnike biraju građani. Njoj je bila dodijeljena nagrada Ponos Hrvatske za humanitarni program „Tisuću dana na Jadranskom moru“ kojim Valamar osigurava besplatna ljetovanja za djecu bez roditeljske skrbi, djecu iz obitelji slabijeg imovinskog stanja, te djecu s posebnim potrebama i zdravstvenim poteškoćama. „Tisuću dana na Jadranskom moru“ provodi se treću godinu i do sada je u Valamarovim objektima besplatno ljetovalo više od tisuću djece. Za veliku većinu djece koja su u okviru programa Tisuću dana na Jadranu boravila u Valamaru, ovo je bio prvi susret s morem, prvo ljetovanje i prvi boravak u hotelu. Djeca su neizmjerno oduševljena ovim iskustvom i njihova pozitivna energija se višestruko vraća svim zaposlenicima u hotelu kao i svima koji su uključeni u ovaj projekt. Reakcije oduševljenja i pozitivne energije ove djece, trebale bi sve nas koji radimo u turizmu motivirati da omogućimo da u Hrvatskoj nema djece koja nikada nisu bila na moru.

Kompanija Valamar Rivijera raspisala je natječaj i za ovu godinu. Na inicijativu i zalaganjem ravnatelja Volodymyra Kubinskog na natječaj se javio Centar za odgoj i obrazovanje djece i mladeži Karlovac. Ovih dana objavljen je rezultat natječaja prema kojima je Centar iz Karlovca dobio mogućnost sudjelovati u humanitarnom programu fonda od tisuću noćenja. Povjerenstvo Valamar Rivijere obavijestit će pismeno svakog dobitnika o točnom broju noćenja, broju djece i voditelja grupa, trajanju besplatnog ljetovanja, mogućeg termina, destinacije i objekta u kojem će boraviti učenici Centra.

U ovim trenutcima učenici se veoma raduju planiranom odlasku te združeno izražavaju svoju duboku zahvalnost „dobrim anđelima“ ovoga vremena, Valamar Rivijeri, dostojnom nositelju titule „Ponos Hrvatske“.