A zašto sam ja, ja?
Autor: DUBRAVKA KOCANJER, 21. 12. 2016.

Ove školske godine uključili smo se u još jedan projekt.

„Zašto sam ja – ja?“ je plesno kazališni projekt grupe autora, plesnih pedagoga i koreografa okupljenih u Studiju 23, djelatnika Centra i Glazbene škole Karlovac. Autorica projekta je Vera Mitrović Vrbanac.

Cilj projekta je sudjelovanje djece s teškoćama u razvoju u kreativnom stvaralaštvu, dramskom izričaju i aktivnostima lokalne zajednice te im omogućuje učenje socijalnih vještina, komunikaciju i priliku za druženje s vršnjacima iz osnovnih škola grada  Karlovca. Suradnja sa Studijom 23 temeljena je na dobrim iskustvima ranijih suradnji a vođena idejom uključivanja djece, učenika Centra u plesno kazališne projekte, s namjerom razvijanja i poticanja njihovih potencijala te želje i mogućnosti da svi zajedno radimo na temama koje su nam zajedničke.

Predstava tematizira snalaženje u roditeljskim ulogama kroz roditeljske reakcije na dječja pitanja i otvara pitanja izazova roditeljstva. Koristeći tijelo i pokret, zvuk, ritam i tekst kao sredstvo generiranja i izražavanja emocija, stvaramo situacije prepoznatljive svakom u interakciji i reakciji na dječju radoznalost.

Dio predstave izveden je u sklopu Božićne priredbe Centra i na Zimskoj produkciji Studija 23.